Boháčková Nataša

Učitel:
Klasická animační technologie a Základy animované tvorby na VOŠG a SUŠG
Studia:
Střední umělecko-průmyslová škola Praha, obor Design hraček; 2013-2015 Karlova univerzita Praha, fakulta celoživotního vzdělávání, obor učitelství odborných předmětů.

V průbehu studií na střední škole pracovala ve Studiu Jiřího Trnky, kde se seznámila s loutkovou, poloreliéfní a ploškovou animací. Po maturitě nastoupila do studia kresleného fillmu Bratři v triku, kde pracovala jako animátorka a režisérka. V posledních letech působila jako režisér ve studiu Anima s.r.o. a v Grafickém studiu ČT (večerníčky), také jako šéfanimátor a layoutista na volné noze pro studio Animay (spolupráce s angliským studiem King Rolo a francouzským producentem celovečerního filmu Cesta do středu země) a GUD s.r.o (seriál a celovečerní film pro Německo).
Při animaci spolupracovala s Jiřím Brdečkou, Zdeňkem Milerem, Lubošem Benešem, Stanislavem Látalem, Jroslavem Doubravou, Adolfem Bornem, Milošem Macourkem, Václavem Bedřichem, Jiřím Kubíčkem a dalšími tvůrci animovaných filmů.
Režie:
,,Rozum v hrsti"; ,,O hrnci, která rád vařil rajskou omáčku" (Cena za debut - filmový festial Zlín); ,,Cesty formana Šejtročka", seriál Slovenská televízia; ,,My tři braši od muziky", seriál ČT; ,, Lískulka", koprodukce Fedor Gál - Krátký film; ,,Pigman", společnost Rabbits Movie; ,,Čtyři uši na mezi", seriál ČT; ,,Kočka Linda, poklad rodiny", seriál ČT.
Spolupráce s Jiřím Brdečkou, Zdeňkem Milerem, Lubošem Benešem, Stanislavem Látalem, Jaroslavem Doubravou, Adolfem Bornem, Milošem Macourkem, Václavem Bedřichem, Jiřím Kubíčkem a dalšími tvůrci animovaných filmů.
 

https://www.csfd.cz/tvurce/26210-natasa-bohackova/biografie/

 


snimek-obrazovky-2021-10-19-v-9-44-20.png
snimek-obrazovky-2021-10-19-v-9-44-44.png
snimek-obrazovky-2021-10-19-v-9-45-17.png